Průsvitný veletrh ISPO 2013 – Mnichov

Každý rok se v Mnichově sjedou úspěšní výrobci nejrůznějších sportovních značek na monstrózní veletrh ISPO. Letos to byl již 43. ročník a opět přinesl spoustu novinek. My jsme tam byli a zaměřili se hlavně na ty v lyžařské a snowboardové oblasti. Máme tajné fotky i informace o novinkách na příští sezonu!

ISPO 2013 Mnichov ISPO 2013 Lili a Snowboard

Jestli se o ISPU 2011 dalo mluvit jako o „barevném“, o ISPU 2012 jako o „širokém“, tak se bude o tom letošním ISPU 2013 mluvit jako o „průsvitném“.

Na nové věci, lyže, prkna, oblečení atd. se můžete podívat tady v obsáhlé fotogalerii z ISPA 2013/2014.
Na několika z nich jsou zatím přísně utajované věcičky, které se nám ale podařilo blejsknou tak pššššt ;)

Dále stručně vyjmenujeme největší novinky, které nás budou čekat v příští sezoně a které nás v tom všem shonu cvrnkli na veletrhu do nosu.

Shred – veliká změna designu brýlí a spolupráce s ICEdot, to jsou hlavní novinky. ICEdot – každá helma bude mít své unikátní číslo, které v případě úrazu jejího nositele, poskytne všechny důležité údaje o něm. A to velmi jednoduše… pouze se odešle toto jedinečné číslo jako SMS na centrálu ICEdotu a v odpovědi přijde vše, co si tam její nositel předem vyplní (jméno, krevní skupina, kontakty na blízké atd.). Je to velmi snadné a již nějakou dobu to pomáhá při záchranách spousty lidí. ICE = in case of emergency.

Slytech - nové trošku vylepšené materiály, které ještě více absorbují nárazy. Páteřák s camel bagem v kompletu, batoh s integrovaným páteřákem a možností přidat ABS - lavinový airbag a hlavně kukla se Slytech vycpávkami, která skoro nic neváží a ochrání z 60% stejně dobře jako helma!

Shred helma Shred Bryle ISPO 2013 2014
Shred čepice, Slytech kukla Slytech full protect

Lyže Elan – tak tohle nás šokovalo nejvíce… závodní FIS lyže na GS i SL bude vybavena technologií AMPHIBIO, která se již 2 roky používá u komerčních slalomek a má ulehčit zatáčení. Lyže jsou striktně rozděleny na pravou a levou… je na každé je použit camber/rocker… lyže tvoří takovou vrtuli… uvidíme, jak se toto osvědčí v závodní branži... v té komerční je to pecka a fakt to funguje! Kdo ví, třeba to jezdcům ulehčí přechod na 35m. rádius… Wawe flex je u Elanu již samozřejmost.

Elan Ski - FIS Amphibio Elan Ski - FIS Amphibio detail
Volk skisl 2013 2014 Blizard ski 2013 2014
GoalZero – Supr užitečná a spolehlivá novinka od Amerického výrobce, která letos přijde i na český trh… GoalZero jsou přenosné solární panely, které slouží k nabíjení všeho možného. Nejzajímavější pro lyžaře a snowboarďáky jistě budou ty malé přenosné, které můžete dát jednoduše na bágl a jít kamkoli třeba na výšlap do vysokých hor a foun, tablet, mptrojka nebo něco podobného bude mít stále potřebnou šťávu… i když bude trošku pod mrakem ;)
Nebudou stát moc a jsou již pořádně otestovány i v našich podmínkách. Určitě si jich několik objednáme na příští sezonu.

Sluneční brýle Adidas - krom klasik mají letos také takové dost free... "poskládej si kompletně celý brejle jak chceš" viz fotka níže.

Goal Zero ISPO 2013 GoalZero ISPO
Adidas brýle rozkládací Kočky s brýlemi Adidas
Průsvitné lyže a snowboardy – letošní dost trendy věc. Lyže se odlehčují použitím nových materiálů a jsou doslova průsvitné na špičce a patce. Některá prkna dokonce i uprostřed.
 
Lyžařské rukavice – novinkou hodně značek jsou palčáky s odděleným ukazováčkem a palcem… to je dle našeho názoru supr – praktické a i to dost dobře vypadá.
Rossignol - průsvitné lyže Průsvitný snowboadr
Průsvitné lyže Elan auto BMW K2 style

Twinboard – Novinka na trhu… snowboard, který je mezi nohama rozdělen na dva. Klasické snb botky i vázání. Docela zajímavá věc, na které by mohla být sranda a dají se na ní dělat nové krávovinky. Zaujalo nás to, chceme to vyzkoušet tak objednáváme několik kousků na testování. Pak dáme vědět ;)

Armani – ano ano, už delší dobu Emporio Armani dělá také parády do sněhu! Letos to vypadá, že začal i s výrobou prken ;) Takže snowboarďáci šup do bankomatu a nakupovat ;)

Leki – tam není moc co zlepšovat =) Jediné změny jsou v gripu běžkařských holí a u freeski a freeride řady bude příští rok hodně nových barviček. Vypadají supr.

Twinboard ISPO 2013 Armani Snowboard
Leki Freeski poles ISPO 2013 Onepece oblečení ispo 2013
Skialpový vázání s 16din – vítěz ceny ISPO… konečně lehounká vázání na skialpy s pořádnou sílou od Dinafitu!
Vázání Duke – letos ho má snad každá z nejproslavenějších lyžařských firem ve své nabídce ve svých barvách. Je vidět, že je fakt parádní.
Lyže Fischer bez děr – Konečně jsou zrušeny díry ve špičkách lyží GS modelů a na SL jsou zakryty průhledným plastem…
 
Kamerka GoPro 4 - … nee dělám si srandu, sotva je venku trojka! ;) a o té ví každý všecko… 
Freeride lyže ski ISPO 2013 Burton batoh
Na ISPO 2013 dorazilo letos opravdu hodně lidí a vystavovatelé se na to skvěle připravili. Byl bohatý doprovodný program, závody ve všem možném např. ve slackline, kde se bylo hooodně na co koukat a nad čím nevěřícně kroutit hlavou. Akce se zúčastnila spousta skvělých sportovců v čele s Tedem Ligetym a přítomen byl klasicky také legendární Glen Plake se svým jedinečným ultračírem! =)
Glen Plake a Radim Palan ISPO 2013 Ziener skicross
Na více než 200 dalších fotek se můžete podívat u nás ve fotogalerii.

Uvidíme jak se novinky osvědčí na svazích a co dalšího přinese ISPO 2014.