Ultracross Dolní Morava 2013

Ultracrosss!!! Co to je? Lyžař a snowboarďák spolu v teamu a štafetovej závod po crossový trati! A ještě k tomu všemu… v crossový Mecce – na Dolní Moravě a za sluníčka! Pecka! Takovej byl nedávnej závod a o tom jak dopadl se dočtete dále...

V sobotu 2. 3. 2013 proběhl na Déemku závod v ultracrossu.  Jezdilo se tradičně až z vrchu přes všecky mega skoky… i big mámu a big tátu dole! Závod se jen formou štafet a zúčastnilo se ho 12 teamů, tzn. 12 lyžařů a 12 prknařů.

Ultracross Dolní Morava Ultracross Dolní Morava Mondie Radas
Michal Novotný a Dan Krejbich Dolní Morava Ultracross Ultracross Dolní Morava race

Družstvo mohli tvořit dvojce jak stejného, tak i opačného pohlaví. Jakmile první z dvojice projel cílem, byl poslán do tratě jeho parťák. Ve výsledku se hodnotil průjezd cílem posledního z dvojice. Jednou začínal lyžař, podruhé snowboarďák a protože se jelo na v Čechách již oblíbený bodovací systém, svezl se každý min. 5x. 

 
Na startu se objevily pouze dvě nebojácné holky a to úspěšná a univerzální lyžařka/snowboarďačka Zuzka Kohoutová, která nazula prkno a naše dropit.cz riderka Monika Žďárková, která nacvakla lyže. Zuza ani Mondie se nenechaly zastrašit tolika supr borci a vrhly se do závodu loket na loket. No a jak to tak bývá, samozřejmě to většině pěkně naklepaly ;op. Regulérně se probojovaly mezi chlapy až do malého finále a nakonec skončily na krásném osmém místě – čti „Předjely osm pánů!“. Pro holky však byl největší zážitek a zároveň i pokrok zdolat v dráze dva největší big airy – proslulé „máma a táta airy“. 
Ultracross Dolní Morava Radim Palan a Monika Zdarkova skok Ultracross Dolní Morava
Za dropit.cz startoval také Ráďas na jeho oblíbených ski. Jel s parťákem z Prahy Kryštofem, který dává pecky ve freeridu a nezalekl se crossové trati ani na prknu typu banán =) Byl to jeho první crossový závod a klobouk dolu předtím co předvedl – nezalekl se ničeho ani již zmíněných dvou monstr jumpů M&T.
Po lítých bojích, předjížděních, pádech a vůbec všem co májí crossové závody mít obsadila tato dvojice pěkné 6. místo. Není proč plakat, konkurence byla ve finále veliká.
Ultracross vyhráli bratři z Dolní Moravy Richard a Emil Novákovi, kdy Emil je český reprezentant ve snowboardcrosse a Richard skvělý lyžař, který objíždí Český pohár ve skicrossu. Druzí skončili mistr světa ve snowboardcrossu a také český reprezentant Michal Novotný s velikým parťákem Danem Krejbichem, který hraje americký fotbal za Prague Panthers. Třetí jezdec ČP ve skicrossu Kuba Tvrdík s juniorským reprezentantem ve snowboardcrossu, talentovaným Štěpánem Kubičíkem. Bramboru bral dlouholetý závoďák a srdcař ČP ve skicrossu Petr Koudela – ten dredatej =)
Ultracross Dolní Morava Vítězky Ultracross Dolní Morava Vítězové
Ultracross Dolní Morava Kapela Ultracross Dolní Morava Kite snow
Jak už to tak na Déemku bývá, sobotní závod v ultracrossu nebyl vrcholem dne… tím byla opět večerní párty na Větráku! K pivku a „tanci“ hrála již osvědčená Anglická kapelka a slavily se již několikáté narozky šéfika areálu Robina! Věříme, že si je pěkně užil, jako všichni účastníci. Nedělní ráno bylo už klasicky trošku horší… Pár lidiček se však vzpamatovalo celkem rychle a parta ve složení Ráďas, Mondie, Zuzka, Kryštof, Tomek…atd. vyrazila na vedlejší louku pouštět draky - kitovat. 
Ultracross Dolní Morava Kite Ultracross Dolní Morava Kite Radim Palan
Sobotní závody, párty i nedělní kitovačka byla víc než skvělá. DM opět nezklamalo! Za rok jsme tam zas! :o)