Snowboardcross - Open Race na Dolní Moravě

Před dvěma týdny se den po skicrossu odehrál na Dolní Moravě také závod ve snowboardcrossu. Všechno se odehrávalo stylem open, takže se to trochu lišilo od klasických závodů, kdy musí každý jezdec projít kvalifikací a 32 jich poté postoupí do rozjížděk. Open styl je velice zábavný pro všechny jezdce a pro dropit.cz ridery byl i velice úspěšný! Ve SNBX se na 2. místo probojoval náš rider Dan Martínek!

Závod probíhal stylem, že si každý zajel jízdu na čas, jen proto, aby se všichni rozřadili do čtyřek, ve kterých si pak zazávodili. Je to dobrá volba takto uspořádat závody, protože celé je to jen o tom si co nejvíce zazávodit ve čtyřkách a tímto stylem dostanou šanci všichni jezdci.
Tento snowboardcrossový závod si vzala na mušku celá Juniorská Reprezentace jako přípravu na Mistrovství Republiky, které se konalo o 2 týdny později. Report z něj čekejte brzy, je o čem psát;)

Velice bohatou fotogalerii ze snowboardcross open na Dolní Moravě naleznete tady.

Závodu se zúčastnil také trenér juniorské repre Jakub Flejšar a ostřílený jezdec Martin Václavů, který se stal celkovým vítězem mužské kategorie. Samozřejmě nechyběli i jiní zkušení jezdci jako například Tomáš Drbohlav nebo Jakub Frajkor, který je trenérem kluků a holek z Vimperského Gymplu.

Snowboardcross open Dolní Morava Snowboardcross open Dolní Morava 2012

Závod se velice podařil, bylo super počasí docela hojná účast. Tohoto happeningu se samozřejmě z účastnil náš rider Daník, který chtěl dospělákům ukázat co umí a co je čeká příští sezónu, ve které už nebude junior, ale regulérní muž. Trošku si zariskoval a nechal se z Juniorské kategorie přeřadit do kategorie dospěláků. Nakonec se tento krok ukázal jako velice rozumný.

Snowboardcross open Dolní Morava 2012 start spina Snowboardcross open Dolní Morava 2012 lidi
Snowboardcross open Dolní Morava 2012 vitězové Snowboardcross open Dolní Morava 2012 vítězky

Mezi muži si totiž vyjel parádní druhé místo! První se umístil již víše zmíněný Martin Václavů a na třetím místě Tomáš Pazdera, kterému celou finálovou jízdu dýchal na záda Jakub Frajkor.
Krásné "kobřičky" vyhrála Kačka Chourová, druhá dojela Vendula Hopjáková, třetí Kristýna Takáčová a čtvrtá Anetka Zemanová.

See video