Snowboardcross - Mistrovství České Republiky 2012

Máme po nejdůležitějším českém závodě ve snowboardcrossu. Na Dolní Moravě se odehrálo Mistrovství ČR a bylo opět velice úspěšné i pro dropit.cz team díky Dandovi Martínkovi! Po třetí za sebou se stal juniorským mistrem a mezi muži obsadil v největší konkurenci českých a také polských jezdců 6. místo!

Junioři dávali Daníkovi už od léta pěkně zabrat. Nebylo úplně jednoduché letos titul znovu obhájit. Nakonec se ale celý závod velice vydařil. Samozřejmě zde zazářil několika násobný Mistr České Republiky Michal Novotný a následoval ho rodák z Dolní Moravy Emil Novák, třetí se umístil bývalý reprezentant Pavel Heiník , kterého se zuby nehty držel právě náš Danda.

 
Zároveň s Českým Mistrovstvím Republiky se jel Fissový závod, který vyhrál opět  Michal Novotný  na druhém místě byl David Wal z polska a na třetím se umístil Emil Novák. Daník byl ve Fissu sice až na 6. Místě, ale rozhodně se nedá říct že by mu to vadilo.
Snowboardcross Mistrovství - Start Snowboardcross Mistrovství - spina
Snowboardcross Mistrovství - spina 2 Snowboardcross Mistrovství - skok
A teď něco málo o třetím závodě, který se konal v neděli. Ten byl také Fiss, ale mnohem volnějšího tempa. Aspoň pro zástupce ČR to tak bylo...  po mohutné oslavě po sobotním MČR, kde jinde než na Větráku, měli Češi ráno mnohem slabší než den předchozí. Oslava se na malou chvíli zvrhla v nezávislí freestylový battle před barem, kde se nadšenci, kteří toho ještě neměli dost trumfovali ve skocích přes zábrdlí - pak nevydrželo a prasklo a to znamenalo pozvolný konec této zabradlí sešn.
Snowboardcross Mistrovství Dolní Morava Snowboardcross Mistrovství - vítězové
Daniel Martinek - mistr ČR Daniel Martinek snowboardcross
Na prvním místě se samozřejmě neumístil nikdo jiný, než Michal Novotný v patách mu byl Pavel Heiník a třetí se umístil zahraniční jezdec Thomas Bankes z Velké Británie. 
S tímto závodem se jel současně i open race, který nabral všechny závodníky, kteří se neumístili v kvalifikaci. V tomto závodě se na prvním místě činil Petr Bohůnek, který si tak spravil chuť po nepostupu v obou kvalifikacích Fissového víkendu. Na druhém místě se umístil místní jezdec a na třetím se sešli  dva závodníci se stejným počtem bodů a to Daniel Martinek a Ráďa Vintrů. Daník měl štěstí, protože kluci si chtěli zajet poslední čtyřku, která se nepočítala do bodování, ale Ráďovi se to ještě počítalo. Měl za sebou jen tři rozjížďky na rozdíl od kluků co měli čtyři. Daník měl na mále a málem to celé totálně projel – po druhém skoku totiž skoro vyletěl z trati ven a musel téměř zastavit. Vzhledem k tomu, že byl první, tak ho všichni předjeli a celý zbytek tratě svou pozici doháněl. Třetího chytil během pár metrů, ale na první dva mu zbývalo o dost více. Pro Ráďu, který držel druhé místo, byl tento závod úplně první, takže pro Daníka nebyl velký problém ho dohnat. 
 
 
See video