Skicross – Petr Takáč a Radim Palán vyhráli první dva FIS závody Českého poháru na Karolince

Po evropských skicrossových závodech se konečně rozběhly také ty naše nejoblíbenější - české. Vlastně minulý víkend spíše moravské.:) Téměř kompletní špička českého i moravského skicrossu se sešla ve Valašském království, v městečku Karolinka. Doplnili je také borci ze Slovenska a Rakouska. Šlo o vůbec první skicrossové závody ve Zlínském kraji. A stály to za to!

Radim Palán - Skicross Radek Čermák - skicross

21. a 22. 1. 2012 se na Karolince závodilo v kategorii FIS muži, FIS ženy a ve velice populární kategorii hobby, ve které si může vyzkoušet skicrossový závod úplně každý odvážný lyžař.

Skicrossová trať byla dlouhá okolo 600m, byla technického rázu s více zatáčkami, různými vlnami a několika skoky menších rozměrů. Náročnost tratě zvyšoval nový měkký sníh – skicrossové koryto se pod náporem závodníků postupně rozbíjelo a zejména v zatáčkách byly pěkné díry. Na více než 500 fotek ze skicrossu na Karolínce se můžete podívat tady ve fotogalerii. Každý z účastníků se tam určitě najde. Dole je potom skicrossové video od největšího borce večera Víťase!
Finále sobota Sobota vítězové Ellite
Sobotnímu závodu v kategorii Elite FIS Muži kraloval Petr Takač, druhý byl Radek Čermák a třetí flek si připsal dropit.cz rider Radim Palán. Na čtvrtém místě skončil Rakušan D. Jetzt.
V ženské kategorii se sešly pouze čtyři paštiky z toho dvě z Rakouska. Ty si také rozdělily první dvě místa – Bianca Schmuck první, druhá P. Sittlinger, třetí pak dojela Simča Strychová a čtvrtá Petra Nová (zároveň vítězka kategorie Hobby).
Mezi našlápnutými hobbíky po urputných bojích zvítězil Jakub Tvrdík následován Honzou Kokešem.
Losování startovních čísel zelená party
V nedělním závodě se pořadí na stupních vítězů trošku promíchalo. V kategorii FIS Elite muži vyhrál náš Ráďas Palán, který celý den vítězil stylem start-cíl. Druhý dojel Pedro Takáč, třetí Rakušan B. Kasserer a čtvrtý Radek "rakeťák" Čermák.
 
Pořadí žen se nezměnilo ani v neděli, kdy první dva fleky vykradly českým holkám závodnice z Rakouska, třetí byla opět Simča Strychová a čtvrtá a opět zároveň vítězka kategorie Hobby Péťa Nová.
Všem hobbíkům ujel Honza Kokeš, následován Tothem a třetí dojel J. Svoboda. Brambora zbyla na M. Klimeše. Startovní pole hobby kategorie bylo opět pěkně nabité a bylo se na co koukat. S tratí se prali statečně a celý závod se obešel bez vážnějších zranění.
ovce divák Radim Palán a Jirka Čech - skicross
Radim Palán a Petr Takáč - finále Vítězové neděle - první Radim Palán, druhý Petr Takáč, třetí Kasserer, čtvrtý Radek Čermák
Pořadatelé z TJ Slovan Luhačovice se předvedli a celé závody i večerní párty s losování startovních čísel pojali ve velkém Valašském stylu! Za to jim patří veliká poklona a kéž by to příští rok bylo alespoň z poloviny tak povedené jako letos!
Komplet výsledky ke stažení tady.
 
O nadcházejícím víkendu se kolotoč Českého poháru ve skicrossu přesnune na druhý konec republiky konkrétně do Krušnohorského střediska Potůčky, kde se již v loňském roce závodilo. Na tento závod jste srdečně zvání! Na startu bude opět jak česká špička, hobbíci a tak i dropit.cz team, takže pořádně namazat lyže a see you v Potůčkách!
See video