Skicross - Petr Koudela bronzový na Rakouském Poháru v Annabergu

Rakouský pohár pokračoval dalším závodem v dolnorakouském Annabergu. Středisko vzdálené 3h z Českých Budějovic, kde si každý najde opravdu to své, od rodiné modré sjezdovky až po pořádný černý slalomák, kde se jezdí FIS závody ve slalomu.

Ve stejném termínu se v Německu jely dva Fisové závody ve skicrossu. Spousta lidí je brala jako přípravu před mistrovstvím světa, které se již zanedlouho koná v Norském Vossu, a tak se tam sešla snad půlka zeměkoule.

Naopak v Annabergu se sešla skromnější účast, ale stále s velmi dobrou konkurencí - vzhledem k tomu, že v Rakousku se snad skoro každý narodí s lyžemi na nohou.-) Skicrossová trať vypadala už od začátku velmi hezky, klopené zatáčky, vlny, skoky... navíc ten cílový, to byl pěkný posíláček.-)  Vše umocňovalo krásné slunečné počasí které zrovna panovalo v celé Evropě.

Dropit team se na tento víkend rozprchl po více závodech. Někdo závdil v Německu, někdo na Déem a Petr „Koudy“ Koudela a Honza „Dub“ Doubek přijeli dělat čest a slávu právě do Annabergu.

Kvalifikace oběma vyšla skvěle, pro Honzu luxusní druhé místo, o 0.2s za ním byl Koudy. Vzhledem k tomu, že účast jezdců v dospělé kategorii nebyla nijak veliká, začínalo se až v semifinále takže stačilo jednou postoupit a závoďák byl hned ve finále. To se z počátku podařilo oběma našim závoďákům, ale oba to neměli zadarmo. Jak Koudy tak i Dub museli ve svých rozjížďkách předjíždět. Bohužel ale před startem finále se od pořadatelů dozvědli, že Honza byl diskvalifikován a to za údajný kontakt rukou se soupeřem. Honza si byl naprosto jistý že žádný faul rozhodně neudělal. Soupeř, se kterým měl údajný kontakt, neztratil rychlost, ani nebyl nijak znevýhodněn a rozjížďku vyhrál. Honza dojel na druhém místě, tudíž také na postup do finále. Nepochopitelná věc, která nakonec ublížila jen Honzovi. Tomu bohužel neumožnili ani start v malém finále.

Do finále se tedy postavil jen jeden z našich dropit riderů - Koudy. Ten se do finále převlékl do modrého dresu a možná právě proto mu start nevyšel podle jeho představ. Zařadil se na třetí místo, ale trať skrývala několik míst k předjíždění a tak byl ještě nějaký čas, připravit si prostor pro nějaký  ten útok. Koudy se celou jízdu snažil dostat na druhé místo, několikrát se mu to již skoro podařilo, doslova visel na patkách lyží jezdce před ním, ale na cílové pásce to o půlku délky lyží nevyšlo. Ale i tak pro Koudyho to byl skvělý bronz a jasně nejlepší výsledek v sezoně!

Koudymu velká gratulace!

Následně se uvidíme ve Velkém Meziříčí na bodovacích závodech ve skicrossu 9. - 10. 3. all inclusive ;)