Skicross – na Dolní Moravě se jely „nejkrásnější“ závody sezony

Zima je v plném proudu a sní i skicrossová sezona, která pokračovala dalším závodem ve skiareálu Větrný Vrch na Dolní Moravě.
Letos se nejelo pod hlavičkou Českého poháru a tak závod zaštíltil v uvozovkách, pouze místní skiareál a jeho crew. A to bylo jedině dobře. Závod to byl jako vždy podařený, ale ke všemu tak trochu DOST jiný... a taky moc pěkný plus pro dropit.cz team opět úspěšný!

Ani tuhé mrazy, které v tu chvíli sevřeli celou Evropu, nemohly zabránit tomu, aby se na Dolní Moravě odjel skvělý závod. Sobota patřila skicrossařům a skicrossařkám, neděle pak vyznavačům jedné fošny, nebo-li snowboardcrossařům a snowboardcrossařkám.

Loni se na DM jel "WaterCross" - report z něj je tady a letos bychom to mohli nazvat třeba "SpeedCross".
 
Trať byla zatím určitě nejdelší a řekl bych i nejzábavnější v téhle sezoně. Kombinace rychlých a pomalých úseků byla velice zábavná. Sice bylo méně skoků, než jsme na Déemku zvyklí, ale i tak to bylo hravé a hlavně bezpečné. Na zábavnosti jistě přidalo i to že se nejelo klasickým stylem kdy postupují z rozjíždky pouze dva, ale jelo se na body, tudíž se nemohlo stát, že hned v první jízdě pro vás závod skončil. Vždy první v rozjíždce bral čtyři body, druhý tři, třetí dva a čtvrtý jeden bod a podle výsledného počtu se pak vytvořilo malé a velké finále – zvlášť junioři, hobbíci, baby a elita.
V ženské kategorii to byl zatím letos nejvíce obsazený závod a roštěnky si to na férovku mohly rozdat o vavříny. A že se se sebou nemazlily… krásný boje krásnějch vostřand! Také naše Andrejka Krýslová se zúčastnila a zářila i v této silové disciplíně! Společnost ji dělala její partička ze Ski&Board School Loap z Červenohorského sedla – Blancess, Pájka a Kristýnka. Kéž by se to stalo tradicí a bylo by tolik krásy na každém závodě…
 
Bezchybnými jízdami se v kategorii muži Elite dostali do finále Radek Čermák, Radim Palán a Marcel Leško – nasbírali plný počet bodů, tzn. vždy dojeli první. Doplnil je Petr Urban, který ztratil bod jediný a v rozstřel rozjížďce porazil Čendu Hončla.
Ve finále se kluci srovnali po startu za sebe a dojeli v pořadí: létající prodavač Radek Čermák, druhý dropit.cz rider a celkově zatím v průběžném pořadí první muž Českého poháru Radim Palán, třetí byl Péťa Urban a čtvrtý Marcel Leško, který si jen odskočil z "prachu" u Pece pod Sněžkou, kde celou zimu řádí.

V malém finále se potkal reprezentant Petr Takáč, dropit.cz rider Honza Doubek, Čenda Hončl a Jakub Kunc. 
 

Nejrychlejším juniorem byl reprezentant Jirka Čech následován Matějem Mrštným, Jakubem Křenkem a Tomášem Vlkem. A taky si pěkně dávali mlaďasové...
 
Hobby kategorii vyhrál Lukáš Vecheta, 2. byl Honza Toth, 3. Mírek Drtílek starší a 4. Milan Čižinský.

No a HLAVNĚ!!! Krásné (jak by řekl pan komentátor Vločka) KOBŘIČKY! =)
V ženské kategorii vyhrála Simča Strychová, 2. Petra Mlejnková, 3. Lucie Juricová a 4. po meeega crashi Péťa Nová. Andrejka se dobře smotala s Týnkou v malém finále a nejspíš by jim patřil best crash toho dne! ;)

 
Závody opět skvělé – velký obdiv DolnoMoravské crew a těšing blížící se Ultracross! No a večer následovala opět party haaaard s kapelou One hunderd percent… a jen hrstka nadšenců si pak ráno střihla také následný snowboard cross – report bude brzy a fotografie z party jsou na Dropit facebooku... tady se prezentovat nedají ;)
Ostatní fotky ze skicrossu naleznete tady a videjko se stříhá - brzy se tu objeví.
See video