Skicross - Mistrovství Rakouska Gosau 2012

Týden po českém mistráku si naši jižní sousedé z Rakouska řekli,a tak my si taky uděláme svůj mistrák a dali hlavy dohromady a přišli na to,že nejlepší místo kde tento mistrák udělat,bude hornorakouské středisko Gosau.-)

Loni se tu jel závod ze série rakouského poháru,letos byl závod již povýšen na tu největší domácí událost.-) Oproti loňsku trať doznala jen nepatrných změn, jak vypadala loni se můžete podívat zde.Na rychlé, téměř kilometrové trati, si to přijelo do Gosau rozdat 29 skicrossařů a 12 skicrossařek. Asi nikoho nepřekvapilo, když se jelo v rakousku, že startovní listina byla celkem nabitá, na startu chybělo sice několik známých rakouských jmen v čele s Andreasem Mattem, ale i tak konkurence velmi silná.Mezi ženami nechyběli  hvězdičky rakouského týmu Andrea Limbacher a Katrin Offner, druhá jmenovaná vyhrála oba závody ve Špindlu týden zpátky.

Na start se postavili i čtyři paštikáři z čech, kteří přijeli do Gosau to Rakušákům pořádně osolit .Dropit rider Petr Koudela, Petr Takač  a Lucka a Vítek Juricovi.

Kvalda se nejlépe povedla Pedrovi Takačovi a bylo z toho slušné 11.místo, ostatním se už tolik nedařilo Vítek byl 27 a Koudy po pádu v kvalifikaci se krčil bohužel až na posledním místě, Lucka obsadila v kvalifikaci 10 místo.

Ale jak víme ve skicrossu je možné všechno, hlavně ve fázi kdy jedete ve čtyrech v jedné trati se může stát cokoliv. Bohužel ve finálových rozjížďkách se nedařilo ani jednomu z českých zástupců, a tak všichni svorně skončili hned v první rozjíždce.

Co dodat na závěr, určitě krásný závod, výborná rychlá trať, skvělá organizace za ne zas velkou raketu(startovné 15E i s permicí pozn.redakce) hezké svezení na konec sezony která dufám pro všechny bude lepší než ta letošní. Všem příjemné flákání se v létě.-)