Skicross - Jirka Čech bramborový na Mistrovství světa juniorů!

Itálie, Valmalenco
Na závěr sezony 2012/2013 přišlo prozatím nejúžasnější umístění skicrossového závodníka a dropit.cz ridera Jiřího Čecha! Jirka obsadil na MS juniorů v Itálii 4. místo v nabité konkurenci závodníků z více jak 20 zemí světa!

Jirka Čech - skicross Czech Junior Team Skicross

Do italského střediska Chinesa in Valmalenco se sjeli závodníci ze všech freestylových disciplín, aby porovnali svoje síly. Celý týden se postupně střídaly Boule, U-rampa, Aeries, Skicross a Slopestyle. Z českých skicrossařů se na mistrovství nominoval Jiří Čech, Jakub Křenek, Matěj Mrštný a Vítek Jurica. S klukama jel také vedoucí skupiny Jaroslav Lučan, jako trenér a servisman, a Jakub Kopřiva – testovací jezdec.

Valmalenco Skicross inspection czech

Už 2 dva dny před samotným závodem se trénovalo a kromě počasí, které nebylo nikterak příznivé, se zvládlo v trati odjet spousty jízd. Do samotného závodu se po kvalifikaci dostal z 5. místa Jiří Čech a z 28. místa Matěj Mrštný. Jakub Křenek a Vít Jurica bohužel zůstali za branami finálových heatů. Hned v první rozjížďce na sebe narazili oba reprezentanti a Jiří Čech tuhle rozjížďku s přehledem ovládl a dojel na první pozici. Pro Matese to byla bohužel stopka.=(

Jirka Čech a Matej Mrstny- skicross Jirka Čech Matej Mrstny - skicross start
Mistrovství Sveta Junioru Jirka Čech - skicross MSJ 2013

Jakmile se odjely všechny základní heaty pro postup do šestnáctky nejlepších, tak se zespod hnala hustá mlha, která zakryla celou skicrossovou trať a organizátoři se po hodinové pauze museli rozhodnout pro zrušení závodu.
Jak je dáno v pravidlech FIS, celkové výsledky se vyhlásily podle kvalifikace a jelikož jeden závodník, který byl v kvalifikaci před Jirkou, ale nepostoupil ze svého jediného heatu, tak se všichni ve výsledcích posunuli o místo vejš.

Vítek Jurica - skicross Jirka Čech - skicross vyhlášení MSJ 2013

Jirka tak obsadil 4. místo na Mistrovství světa juniorů. Což je velký úspěch pro celou českou skicrossovou scénu.