Skicross - FIS Night race & S ČT Sport na vrchol - Klínovec 2013

O druhém únorovém víkendu se sešli příznivci skicrossu tentokrát na Krušnohorském Klínovci. Středisko v západních čechách na pomezí  České Republiky a Německa. Nejvíc prostoru, jak už je letos zvykem, měla reality „šou“ s čt sport na vrchol, kde si může zkusit skicross kdokoliv, kdo se zaregistruje a v dřívější době nevlastnil nebo nevlastní FIS kód.

Po oba dva dny se startovní listina opět řádně zaplnila a to závodníky z každého koutu republiky. Startovní listina byla v sobotu obsazená 50-ti muži a 9-ženami, v neděli byla účast o něco slabší, kdy se mužská část zredukovala na 25 a žen bylo stejně jako v sobotu - 9.

Trať měla suprskvělý start, kde se startovalo opravdu z prudkého krpálu a závodníci tak hned získali potřebnou rychlost. Celá trať byla potom celkem rychlá a rytmická s několika vlnami a zatáčkami, neskrývala žáné zavřené a nebezpečné úseky. Trať byla kratšího rázu, než ty které byly letos k vidění.

Aby se letos úplně nezapomělo na jezdce s FIS kodem, kteří se nemohou zúčastnit reality šou s ČT Sport na vrchol, která je letos hlavním skicrossovým programem, byl připraven bodovací závod po ukončení skicrossu pro hobbíky - S ČT Sport na vrchol. Vše se odehrálo večer za umělého osvětlení. Jezdilo se na body, každý s každým, to znamená, že se nevypadávalo, naopak se sbírali body za umístění v jednotlivých rozjížďkách. Po odjetí všech rozjížděk se body sečetly a podle jejich počtu, se jelo o celkové umístění. Pro každého to tak bylo 6 závodních jízd ve čtyřech + plus několik tréninkových jízd, dobrý prostor jak potrénovat, jelikož zajezdit si ve skicrossové trati se nedá jen tak.

Na startu večerního závodu pro FIS jezdce se sešli dlouhodobé stálice českého skicrossu včetně tří dopiťáku, RáďaseJirky a Koudyho.

První dva zmiňovaní se sešli ve velkém finále, kterým zamíchal hromadný pád všech čtyř závodníků a tak skicross vyhrál ten, kdo se nejdřív posbíral ze země.-) Tím šťastným byl Mates Klouzal (budiž mu to všemi přáno:-)), následován dropit.cz riderem Ráďasem a na Jirku zbylo třetí místo. Bramborová medaile bylo souzena Vítkovi Juricovi, který si mimochodem z hromadného pádu ve finále odnesl i krvavý šrám. Ten naštěstí spravilo pár stehů v nemocnici. Malé finále vyhrál způsobem start cíl třetí z dropit riderů Koudy.

Závod byl velice napínavý, atraktivní a za umělého osvětlení formou bodovacího systému velmi zábavný a musel se líbit všem.

Další skicross, tentokrát bohužel bez FIS - Elite jezdců, můžete vidět, nebo se přímo zúčastnit o víkendu 16. - 17. 2. na Dolní Moravě v areálu Větrný Vrch, kdy v sobotu se může každý příchozí poprat o poslední finálové místo reality šou S ČT Sport na vrchol, které bude v neděli. Ve fnále se sejdou, všichni denní vítězové z jednotlivých předchozích závodů a rozdají si to o celkové vítězství v této reality šou, kdy nejlepší muž a žena, získají VIP vstup na světový pohár ve skicrossu v Harrachově konaný 23. - 24. 3. 2013.