Skicross - FIS Český pohár Potůčky 2012

Po úvodním skicrossovém víkendu ve skiareálu Karolínka se FIS Český pohár, přesunul na druhou stranu Republiky - do  krušnohorského areálu Potůčky. Malá vesnička na česko-německé hranici, kde se již loni jely závody Českého poháru, opět přivítala českou špičku této disciplíny. Nyní ji doplnili také závodníci a závodnice ze Španělska, Slovinska, Německa, Rakouska, Belgie a dokonce jeden šinkansen z Japonska. Dropit.cz team tam byl také a byl opět úspěšný!

Pořadatelé při přípravě 3. a 4. závodu FIS Českého poháru odvedli velký kus práce. Ještě týden před závody nebyl dostatek sněhu, ale tentokráte nám skicrossový duch svatý přál a během týdne napadlo sněhu dosti, aby závody mohly být uspořádány. Pořadatelé postavili trať dlouhou cca 600m s několika roletami a menšími skoky, nejlepší časy se pohybovaly okolo 37 vteřin. Bohatou fotogalerii ze skicrossu v Potůčkách naleznete tady.

Sobotnímu závodu v Kategorii FIS muži kraloval valach Jirka Čech následován svým moravsko/pražským kolegou Petrem Urbanem, třetí místo obsadil španěl Pol Canals a čtvrtý reprezentant Jakub Kopřiva. Radek Čermák vyhrál malé finále a obsadil místo 5. a Radim Palán skončil na 7. pozici.

V kategorii FIS ženy byly na startu pouze čtyři bábovky. První flek zůstal doma záslouhou Báry Procházkové, následovaly dvě paštiky ze Španělska v pořadí druhá Cinthia Zaragoza, 3. Natalie Gonzalez a čtvrté místo obsadila Simča Strychová.

V Kategorii Hobby Muži zvítězil Jakub Tvrdík, na druhém místě skoro lokální jezdec z Karlových Varů Martin "Milhaus" Novák.

V kategorii Hobby ženy byly na startu tři odvážné bábovky v pořadí 1. Lucie Juricová, 2. Petra Nová a 3. Eva Kroupová.

Nedělní závod v kategorii FIS muži už patřil dropit.cz teamu. Vyhrál ho létající prodavač Radek Čermák následovaný našim riderem Radimem Palánem, třetí byl tentokrát pan reprezentant Jakub Kopřiva a čtvrtý Borja Gregorio ze Španělska.

FIS ženy vyhrála španělka Cinthia Zaragoza, druhá skončila Barča Procházková, třetí opět španělská reprezentantka Natalie Gonzales a čtvrtá Sima Strychová.

Hobbíkům kraloval bývalý eliťák a člen juniorské reprezentace ve skicrossu Martin Novák a v ženské hobby kategorii zvítězila Lucka Juricová, 2. Péťa Nová a 3. Eva Kroupová a čtvrtá odvážlivkyně Valerie Fukárková.

Další závody českého poháru pokračují o víkendu 25. - 26. 2. opět v Krušných horách tentokráte ve skiareálu Bublava.

Zároveň chceme poděkovat skiareálu Potůčky, že nám poskytly jejich fotky do fotogalerie – moc dík a těšíme se na další návštěvu!