Skicross - FIS Český pohár Bublava

Další závody FIS Českého poháru ve skicrossu se tentokrát odehrály ve středisku Bublava. Poslední FIS Český Pohár před březnovým finálovým kláním ve Špindlu. Na Bublavě samozřejmě nemohl chybět ani dropit.cz team v čele s Radimem Palánem, který přijel na Bublavu v roli lídra FIS Českého poháru. Vše dopadlo ale dost nešťastně...

Ze začátku to vypadalo velice slibně a tak měl být víkend 25. a 26. 2. 2012 skicrossovým svátkem. Trať byla sice (jak je tomu u nás už bohužel zvykem) krátká – okolo 35 vteřin, ale zato hooodně našláplá, technická a hravá. Plná zábavných překážek. Její projektant – dropit.cz rider Tomáš Vrbický si s ní pořádně vyhrál a povedla se mu. Konečně pořádný skicross jako za starších dob!

Skicross Bublava start Bublava Skicross
V sobotu se na start závodu přihlásilo rekordních cca 120 jezdců – 53 eliťáků, okolo 50 hobbíků a cca 13 žen.
Opět se nedalo hovořit o českém poháru… spíše o takovém malém evropském. Přítomna byla početná skupina riderů z Rakouska, Německa, Belgie, Holandska, Slovinska a také dokonce Australský skicrossový team.
Počasí bohužel nepřálo a tak se z trati stala nebezpečná past pro všechny závodníky… tak to alespoň působilo na více než 30 závoďáků, kteří si po prohlídce rozmysleli svoji účast a odjeli zpět za hranice.

Opět velice obsáhlá fotogalerie je tady a další fotky ještě přidáme.

Tak jasně, ne všechno co v životě děláte, se vždy musí povést… Tak jasně, nehody se stávají… Tak jasně, počasí vždy nepřeje no… Tak jasně, ne vždy jste schopni ovlivnit to co se okolo vás děje… ale SAKRA!, proč se to všecko špatný sešlo v jednom skicrossem nabitém víkendu?¨
Martin Vrbicky Skicross Bublava Skicross Bublava - spina
Skicross Bublava - Radim Palán - spina Skicross Bublava - vítězové sobota
Češi a také pár cizinců – hlavně Slovinská partička - vytrvali a tak se jela kvalda… bohužel jenom kvalda, protože si potom zbývající cizinci postavili hlavu a rozjížďky po čtyřech nechtěli jet nastřídačku s hobbíkama… něco pravdy na tom bude, když to měl být FIS závod, ale zbytečné hrocení už tak pokaženého a protaženého dne.
Kvalifikaci v kategorii FIS a potažmo celý závod vyhrál Gerhard Zangerl z Rakouska, druhý Stefan Kecht z Německa, třetí Petr Urban a čtvrtý, po bezchybné jízdě dropit.cz rider Tomáš Vrbický! Gratulace!

Celý večer a hlavně turnájek v nohejbalu ten den ale naštěstí napravil a nálada se opět zvedla. Tímto Vás všechny zveme do Špindlu 24. 3. kde se po Mistrovství ČR a následné afterparty moravští reprezentanti odeberou přebrodit Labe… jak, to už je na nich! =D My jim ale určitě budeme fandit ze suchého břehu.

Ale zpět k Bublavským závodům. V neděli bylo počasí o poznání lepší, sice dopoledne silně sněžilo a tak se program opět posouval, ale pořadatelé poučeni z neúspěchu z předchozího dne, měli vše mnohem lépe připravené.

V kvalifikaci doslova uletěl náš rider Radim Palán a s velkým náskokem vyhrál kvalifikaci před zbytkem startovního pole což mu dávalo jistotu ježdění v červeném dresu až do případného finále. Ten den se už ale „bohužel“ jely také rozjíždky. Bohužel proto, protože odpoledne, již za slunného počasí, se doslova roztrhl pytel se zraněními. Bohužel zraněním se nevyhnuli ani dropit.cz riderům. V té době vedoucí závodník ČP Ráďas, po bezproblémpvém postupu z první pozice, bohužel v semifinále z prvního místa přeletěl spinu po startu a po tvrdém nárazu za dopad si oddělal  koleno tak moc, že mu to ukončilo sezonu a čeká ho operace. Do malého finále tak už nenastoupil a zbylo na něj „až“ 8. místo.
Z dalších zranění jenom namátkou… pohmožděná ruka dropit.cz ridera Koudyho (naštěstí to není zlomené, odhadovaná délka léčení 2 týdny), potrhané koleno Zuzky Čechové, pomlácený obličej Race-ski.cz šéfika Michala Černého a asi to nejděsivější… zapíchlá hůlka v krku německého závodníka Stefana Kechta – naštěstí bez krve a při vědomí byl transportován do nemocnice v Německu. Snad budou všichni výše jmenovaní brzy v pořádku – přejeme příjemné válení se! ;)

Skicross Bublava - Zuzka Čechová koleno Skicross Bublava - Radim Palán - zranění
Nědělní stupně vítězů tak převážně cizinci. Vyhrál Slovinský rider Matic Masterl, druhý byl Jakub Ivánek, třetí mladý rakušan Michael Schatz a čtvrtý již výše zmiňovaný Stefan Kecht z Německa.
Malé finále vyhrál Ferko Dostálek a celkově tedy obsadil 5. místo.

Bublava byla zároveň finálovým závodem Krušnohorského poháru kategorie hobby. Celkové vítezvství ve chlapákách si vyjel Honza Kokeš následován Matinem Novákem a Tomášem Ruckým.
V kobřičkách obsadila stupeň nejvyšší Petra Nová, která jako jediná hobby dívka objela všechny závody a po zásluze vyhrála. Druhá skončila Eva Kroupová a třetí byla Lucka Juricová.
Skicross Bublava - Elitte vítězové neděle Skicross Bublava - hobby vítězové
Skicross Bublava - vítězky Skicross Bublava - Petra Nová a Jan Kokeš - vítězové
Domácí skicrossová sezona se uzavře 23. - 24. 3. ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr, pátečním FIS závodem společně s kategorií Hobby. Sobota bude patřit už pouze kategorii FIS a Mezinárodnímu Mistrovství Republiky ve Skicrossu. Nashle ve Špindlu na závodech a na after party! ;)