Skicross - finále S ČT Sport na vrchol Dolní Morava

A je to tady! Nejúspěšnější Česká reality show z lyžařského prostředí vyvrcholila skicrossem na vyhlášeném spotu – na Déemku. A i když trať byla proti té klasické dost „odladěná“ byl to konec jak má být. Zatím určitě nejzajímavější skicross co se letos jel.

Skicross S ČT Sport na vrchol - dolní morava fight Skicross S ČT Sport na vrchol - Monika Zdarkova a Denisa Nohelova

Po závodu v Karolínce (který byl taky dost top), Božím daru (kde se čerti ženili) a Klínovci (tam z minima vytěžili maximum) se všichni hobby skicrossaři a skicrossařky přemístili na Dolní Moravu do areálu Větrný vrch
Bylo jich tam bez tří rovných sto… to už je pecka a veeelikánská konkurence. Možná i z tohoto důvodu byli všichni pořádně vyhecovaní a chtěli se naposledy před televizními kamerami pěkně předvést. Skicrossové trati se nebáli jak úplní mladíčci tak i doslova staříčci.

Skicross S ČT Sport na vrchol - dav Skicross S ČT Sport na vrchol - panoráma

Trať byla zatím určitě nejdelší a pěkně sjezdová, bezpečná se spoustou míst k předjíždění od startu až do cíle. Start připomínal spíše Nordix kdy se muselo pořádně píchat do kopce, ale o to to bylo zajímavější, diváci doslova šíleli a hůlky se lámaly o stopéro.

První den vše dopadlo následovně:
V ženách vyhrála Jana Horáková, druhá Zuzana Kohoutová a třetí naše dropit.cz riderka Monika „Mondie“ Žďárková
Mezi muži zazářil i přes krátké hole Jakub Chovanec, druhý byl Kryštof Šmejkal třetí Tomáš Horák čtvrtý skončil trošku smolně pěknym crashem místostarosta Dolní Moravy Richard Novák.

Večer proběhla klasická veeeliká party na Větráku – opět narvanej k prasknutí jak bar tak i jeho návštěvníci... =)
Skicross S ČT Sport na vrchol - DJ Vločka Skicross S ČT Sport na vrchol - TOP Holky
Skicross S ČT Sport na vrchol - TOP kluci Skicross Party Větrák
Druhý den byla konkurence ještě větší. Přes noc nikdo neodpadl a do toho dorazili ještě také lyžaři a lyžařky z vedlejšího většího Déemka, kde proběhlo jedno z posledních kol S ČT Sport na vrchol v obřím slalomu.
 
Výsledky:
Zvítězila Denisa Nohelová, druhá naše Mondie a třetí Zuzka Čechová.
Mondie to jelo jako blázen a stala se tak nejúspěšnější závodnicí této reality show – 4 závody a 3x bedna… bohužel první místo jí vždy uniklo mezi lyžemi, ale na to, že ve skicrossovém korytě stála poprvé v životě dost dobrý! Těšíme se za rok ;)
První Denisa vyhrála předešlý den i obřák takže asi umí dost vostře lyžovat! =)
No a Zuzka Čechová již podruhé zjistila, že když se neválí tak to jde pěkně i na bednu! ;)
 
Chlapi vyhrál Tomáš Horák druhý skončil Tomáš Werner – premiérová bedna =  gratulace!!! a třetí zaslouženě Richard Novák.
Skicross S ČT Sport na vrchol - Heat Skicross S ČT Sport na vrchol - Radim Palán
Skicross S ČT Sport na vrchol - Monika Žďárková rozhovor RWE Skicross S ČT Sport na vrchol - Závod
Pak už bylo vše jasné a kooonečně dostali prostor vítězové a vítězky jednotlivých závodů, které proběhly po celé ČR v předešlých týdnech.
Na Déemku se jich sjelo celkem 15 – 8 chlapů a 7 žen. A jelo se tak velké super finále. Tam bojovala také dropit.cz riderka Andrejka Krýslová, která se zrovna vrátila z Mistrovství ČR ve Freeski, kde obsadila skvělé třetí místo. Věřili jsme, že to klapne i zde na bednu. Nakonec z toho bylo pěkné 4. místečko pro pěknou slečnu. =)
Celkovou vítězkou se zaslouženě stala velice sympatická Denisa Nohelová a druhý flek urvala hlavně supe bikerka Jana Horáková.
 
U chlapáků zaslouženě vyhrál profesionální hokejbalista Tomáš Procházka, který dokázal jak všestranný je sportovec a nemusel by se stydět ani mezi FIS jezdci. Druhé místo byla pecka pro benjamínka Mireka Drtílka! Tomu patří veliká gratulace, letošní rok si to za všechno úsilí moc zasloužil! Třetí skončil Jakub Chovanec, který až si pořídí delší hůlky na starty, bude veeeelice nepříjemný soupeř.
Skicross S ČT Sport na vrchol - Holky heat Skicross S ČT Sport na vrchol - boj o pozice na startu
Na skicrossu na Dolní Moravě byl opět přítomen i zatím určitě nejlepší fotograf Josef Štěpán, který nabízel své služby (čti fotky=)) doslova online na místě… online prezentace na obrazovkách a za malý poplatek tisk vybraných fotek ihned na papír, nebo později zaslání v elektronické podobě. I my mu děkujeme za skvělou práci co odvádí a za poskytnutí luxusního materiálu, který můžete vidět všude okolo tady. Je skvělé, když už lidé skicross hecnou, že na něj mají perfektní památku, kde jsou zachyceny občas i velmi zajímavé souboje a momenty... takže když už crash, tak ať je to alespoň zdokumentované! ;)
 
Náš FIS rider Ráďas se tohoto závodu ve skicrossu také zúčastnil, ale pouze jako podpora, rádce a servisák svých přátel. V záznamu ČT pak Aleši Valentovi a hlavně začínajícím skicrossařům poradil, jak si počínat, pokud chcete být „profi“ skicrossařem anebo třeba dokonce novým Tomášem Krausem.
 
Závod to byl skvělý, organizačně zvládnutý pa parádu a pro všechny velice atraktivní a zábavný. To bylo také zásluhou dvou speakerů Vločky a Mojmy, kteří akci pozvedali "pouťáku" ke klasickému FIS závodu (občas s lehkým porno nádechem teda nutno říct =)))
 
Ale abychom nebyli stále jenom přehnaně pozitivní je tu pár maličkostí... Veliká škoda, že nedostali možnost startu také jezdci s FIS licencí ve svojí kategorii od kterých by se hobby jezdci mohli něco přiučit rovnou na place. A taky, že se nakonec z nepochopitelných důvodů nevyhlašovalo celé velké super finále… vyhlásili se pouze vítěz mužů a vítězka žen, kteří budou moci jet na světák ve skicrossu na Harrachova příští víkend. To stačilo možná televizi, ale přítomným divákům a fanouškům zcela jistě ne. Víc nás toho nenapadá takže určitě celkové hodnocení pozitivní a i v telce to vypadalo důstojně ;)
 
Každopádně je vidět, že Česká televize skicrossu v ČR moc pomohla a že to jak lyžaře – skicrossaře tak také diváky na trati a u televize bavilo a příští rok se s nimi všemi budeme vídat pravidelně na Českých pohárech!
Skicross S ČT Sport na vrchol - Andrea Krýslová Skicross S ČT Sport na vrchol - Jarda