Skicross - Austria skicross tour - Hochficht 2013

Šestým dílem pokračoval rakouský pohár ve skicrossu. Tentokráte se závodilo na rakousko-českém pomezí na Hochfichtu. Středisko kousek od hranic s Českou Rrepubliou, nedaleko lipenského jezera, velmi oblíbené hlavně u Českých lyžařů, kteří to jsem mají opravdu co by kamenem dohodil.

Na hochfichtu se jel skicross pod hlavičkou austria skicross tour za posledních pár let už podruhé, jak dopadl první skicross na hochfichtu se můžete podívat zde.

Na druhý pokus, oproti prvnímu závodu z před dvou let, trať doznala větších změn a naneštěstí k lepšímu. Šířka tratě se zvětšila a přibily i nějaké skoky, které oproti závodu z před dvou let, chyběly. Ale stále se jednalo o trat spíše zatočenějšího a pomalejšího rázu, než jsme zvyklí třeba z fisových nebo evropských závodů. Nejlepší časy byly těsně pod 40s. Obtížnost tratě navíc ještě v průběhu závodu stížilo počasí, kdy v průběhu závodu padla mlha a viditelnost se rapidně snížila.

Na startu se objevili mimo jiné i dvě stálice českého skicrossu Péťa “Urbi“ Urban a dropit rider Péťa “Koudy“ Koudela.
Pro Urbiho to byl vzhledem k pracovním povinnostem první skicrossový závod sezony. Kvalifikací se oba dva závoďáci prokousali v pořadí 10. Urbi a 13. Koudy.

Start seděl hlavně Urbimu, jelikož byl na rovině a chtělo to hodně hrubé síly a všichni kdo Urbiho znají ví, že urbi má sílu za dva né-li za tři.-)
V první jízdě si Urbi dojel pro druhé postupové místo, ale po celou dobu jízdy atakován třetím rakušanem, který to podle urbiho slov, na něj pořád zkoušel a špalal mu na patky lyží. Byl z toho tedy postup do semifinále. Koudymu bohužel start příliš neseděl a ve své rozjíždce se zařadil na čtvrté místo, ale hned v první zatáčce přišla kolize mezi druhým a třetím, jeden z jedců bohužel upadl přímo koudymu pod nohy, koudy musel výrazně změnit svůj směr, bohužel ztratil rychlost, což způsobilo to, že mu druhý jezdec poodjel a tímto se koudymu se už bohužel nepodařilo dojet na postupové místo, a tak to byl konec pro koudyho v závodě a konečná 12. pozice.

V semifinálové rozjíždce se Urbimu už tolik nedařilo. Už kvůli tomu, že měl žlutý dres, tedy nejmín výhodnou startovací dráhu. Urbi v této rozjíždce dojel na nepostupovém třetím místě a na posledním skoku, kdy přelétl dopad, si trošku pochroumal koleno a tudíž se rozhodl nenastoupit do malého finále. Bylo z toho tedy konečné 8. místo.

Rakouský pohár pokračuje dvoj závodem o víkendku 2. - 3. 3 v Turnau ve Štýrsku.

Více informací naleznete na facebooku pod: Prefa austria skicross tour nebo na stránkách rakouského svazu.

Pro start na závodech rakouského poháru je nutný mít příslušný kód, podobný jako FIS kód, ten rakouský je ale zdarma. Pro získání tohoto rakouského kódu je nutné kontaktovat Terezu Rákosníkovou (tess79@gmail.com).