Radim Palán – rehabilitace po lyžařské rýmičce

Na předposledním závodě Českého poháru ve skicrossu si náš rider Radim Palán utrhal vazy v kolenu (chytil tzv. lyžařskou rýmičku). Bodů měl naštěstí vyjeto dost, takže i přes nenastoupení do posledního kola ČP, udržel první příčku a celkově vyhrál Český pohár ve skicrossu v roce 2012.
Hned po vyhlášení ve Špinlerově Mlýně se odebral pod kudlu. A co bylo dál?...

V dubnu 2012 podstoupil plastiku zadního zkříženého vazu na Klinice doktora Pírka v Mladé Boleslavy. Operaci prováděl již mnoha lyžaři prověřený MUDr. Daniel Horáček.
Ze začátku bolest, potom už makačka a trošku jiná, na lyžaře ušitá, rehabilitace.
Komplet všechno bez ortézy. Ta by bránila znovuosvalení čtyřhlavého stehenního svalu, které je pro další správné fungování kolene naprosto esenciální.

Pár hodin po plastice už cviky vleže, motodlaha a nácvik chůze o berlích – člověk se učí znovu chodit a oblbovací injekce se více než hodí.

Radim Palán - vítěz českého poháru ve skicrossu 2012 Radim Palán - operace kolene
Radim Palán - trampolina Radim Palán - ledovcové jezero

Měsíc po operaci rotoped, kolo a první ledovec, ale jen na čumendu – utéct z postele co nejdál a vyčistit si hlavu ve 3tisících.

Druhý až čtvrtý měsíc po op. jinak pojatý wakeboard po celé ČR s dropit.cz riderkami Andrejkou a Mondie a kolo se spolumarodem, reprezentantem v boulích, Lukášem VaculíkemRáďas také absolvoval skicrossové soustředění v Luhačovicích a wakeboardové soustřo v maďarském Györu. Do rehabilitace přidal plavání s ploutvemi.

Radim Palan - ledovcove jezero Kola Vidnava
Radim Palan - bike Radas a Andrea Kryslova - wake
Radim Palán - kondice Sicilie Radim Palán - strečing

Pátý měsíc po operaci už potápění a na kole s nášlapy. Hodně běhání a ladění kondice na kitovém campu na Sicílii – bodydrag surfkite a také prubnutí jízdy na koni.

Právě se začíná šestý měsíc od op. a Radima Palána čeká spousta posilovny, balančních cvičení a kooonečně také první lyže – koncem října s dropit.cz teamem na ledovci Kaunertal.
 Jestli koleno vydrží také první záhul na sněhu, dalo by se říct, že byla operace i rehabilitace úspěšná. 100% to ale potvrdí až první ostrý závod, který Ráďas pojede, pokud vše dobře půjde i dál, koncem ledna.

Potápění - Radim Palán Radim Palán - surfkite Sicile
Radim Palán - kite Sicily Radim Palán - kůň

Sezóna by mu tak neměla utéct, jen se o pár týdnů šoupne.

Za fotky patří veeeliké poděkování našemu fotografovi Matěji Žovincovi! Kdo umí, ten umí...

Takže sbohem hole mrzácký!!! … a vítejte ty lyžařský =)

Radim Palán v moři Radim Palán - hole Leki

dole je videjko pro otrlejší povahy - grafické znázornění průběhu operace zadního zkříženého vazu. jenom pro představu ;)

See video