Ráďas – moje plány na sezonu 2014/15

Počínaje… TEĎ! by sezona měla být docela narvaná. Právě jsem na Novém Zélandu, kde každý dne trávím na kopci v menším lyžařském středisku Porters (i tento článek píšu z vrcholku kopce). Co právě dělám a jaké mám další plány? Veliké a pěkně rozlítané...

Radim Palan Novy Zeland Skicross Radim Palan Skicross Novy Zeland

I přes ne zcela bohatou nadílku sněhu tu každý den ráno trénuji (občas i s Australským juniorským lyžařským teamem). Pak učím lidi lyžovat a tím si vydělávám nějaké chechtáky. Odpoledne hodně běhám a posiluji. Chci být co nejvíce fit a dohnat, co jsem loňskou přestávkou zameškal. Koleno drží, poslouchá a už o něm skoro ani nevím.

Sezona tu potvrá ještě tak 3 týdny, možná měsíc. V plánu tu, krom tréninku, mám obhájit prvenství z loňského Rider Crossu v Broken River, který se ale pro nepříznivou sněhovou pokrývku stále odsouvá. Nový a poslední termín je 20. - 21. 9. 2014 tak snad se uskuteční.
Radim Palan Skicross winner Philips Radim Palan
V polovině října letím zpět do Evropy, ale beru to přes Singapore a Thajsko, kde se chci trošku ohřát s kamarády na jachtě. Potom už mě čeká chladná ČR a rakouské ledovce, kde bude letos určitě dostatek sněhu. V plánu mám alespoň 2 výjezdy pravděpodobně na můj oblíbený Kaunertal, kde chci s ostatními dropiťáky doladit formu v branách a hlavně na skocích – těch tu na Zéloši moc letos nemáme.
V prosinci odlétám s přítelkyní Mondie do USA, kde povedeme lyžařský camp pro děti a mládež ve středisku Burke na svereovýchodním pobřeží. Strávíme tam Vánoce a Nový rok. Do Evropy přiletíme kolem 10. ledna a hned potom jedu do Švýcarska na školení od snow-forecast.com a věřím že se také trošku projedu v prašanu (tou dobou ho tam bývá hojně).
Radim Palan Sponzori Kea Porters Ski
A poté to všechno vypukne na ostro. Závody ve skicrossu, na které se už moc těším. V plánu mám objíždět nejdříve nějaké FIS závody (Německo, Rakousko, Švýcarsko) a vyjet si tak zpět své FIS body, abych mohl zkusit štěstí v Evropských pohárech. 
Kromě Českého poháru ve skicrossu mám v plánu objet celou Skandinávii, protože se mi tam moc líbí a dobře závodí. Nejlepší výsledek jsem si vyjel pár let zpátky ve Švédském Gopshusenu (2. místo ve FIS závodě) tak věřím, že se zadaří i nyní.
Radim Palán Skicross Radas Palaln Skicross
Radim Palan Petrin Palan Ledovec
Dále mě láká zkusit si nějaký závod Speedski v DH kategorii (rychlostní lyžování a vylepšit tak své maximum – ofiko měřené ho nyní mám pouze 133km/h), takže pokud se mi bude nějaký termín hodit, rád si tuto pro mě novou disciplínu vyzkouším.
V ČR bych chtěl objet také několik komerčních závodů v Alpských disciplínách (Super G, Obří slalom) a obhájit prvenství z posledního ročníku Night Dark Race na Monínci.
Radim Palan Vitez Lyzovani Radim Palan Ski servis
Ke konci sezony bych rád opět na Bouřňák na již tradiční Waterslide.
V Praze se ale také nějakou dobu zdržím, tak můj PanPalánův Ski&Snb servis určitě zase pošlape!
 
No a až sezona skončí tak pravděpodobně odlétám zpět na Zéloš, nebo pokud to klapne a naučím se do té doby španělsky tak do Argentiny, či Chille, ale HLAVNĚ!!!... znovu na sníh… protože sníh já rád =)
Porters Ski Area New Zealand Radim Palan Snowkite
Držte prosím palce, ať vše dopadne tak jak má a třeba se na nějakém kopci potkáme!
RPS