Kiteboard - soustřo na Sicílii

Léto končí, wakeboardové vleky zavírají a všichni slaví zakončení letošní úspěšné sezony.
To však neplatí pro Moniku „Mondie“ Žďárkovou. Jelikož se Mondie nemohla smířit s tím, že letos neskočila na wakových závodech ani jeden trik z vody,  jen co skončil letošní Český pohár, už kupovala letenky, balila kita a fičela si to na jih za větrem. Na  Sicílii, kde je ráj pro kitery.

Společně s Radimem Palánem a další bandou kajtaků jeli nafouknout a trochu potrápit draky OZONE, které si Mondie nemůže vynachválit. No a pak už to jezdilo úplně samo. Vítr byl perfektní, spot kousek od letiště Trapani taky paráda. Jezdilo se na obrovské laguně, která nepřesáhla hloubky max. po kolena. Skvělé podmínky jak pro začátečníky, tak pro zkušené kitery. Triky se tu trénují perfektně. Když spadnete, nemusíte na start do fronty, ani se nemusíte topit v hlubokém moři, nebo plavat ke břehu… stačí si jen stoupnout a jet dál.

Monika Zdarkova - kiteboard Mondie Zdarkova - skok kite
Monika Zdarkova - Mystic kiteboard Kiteboarding Sicilie

Tento Sicilský spot, nedaleko letiště můžeme doporučit jak všem kiťákům tak i wake riderům, kterým občas leze na nervy stát fronty, chtějí zrychlit svůj progres a nebo zkrátka zkusit něco nového.
I na moře team sem tam zavítal, protože jezdit ve vlnách při západu slunce… to je teprve něco! (jen sem tam nějaká ta medůzka no=) V moři tzn. ve větší hloubce se zase ladily kiteloopy, skoky bez prkna, unhook triky a pod, takže se zde vyřádil opravdu každý. Na bodydragování ve vlnách na širém moři je ale určitě dobré vzít si alespoň potápěčské brýle, jinak máte sůl úúúplně všude (a že to v této oblastí kde se sůl těží opravdu slané bylo).
Kiteloop je trik s drakem, kdy drak opíše ve vzduchu 360st kruh a má tak největší tah – vytáhne vás výš. Pomocí tohoto manévru si troufne skákat málo kdo… snad jen ti největší profíci, a občas také Nail.;) V moři je to ale zábava, proto si je tam zkoušel každý a docela se to i dařilo – žádný drak ani kajťák namaděru = úspěch...

Monika Žďárková - Erice běh sicilie
potapeni Monika Zdarkova pod vodou
Monika Zdarkova - kiteboarding zapad slunce O-Zone kite a Mondie Zdarkova
Po opravdu náročném celodenním ježdění následovala relaxace v místních barech, pizzeriích nebo v Kiteseason Czech house – www.kiteseason.cz. Kde se po celou dobu starali instruktoři Kiteseasonu Vojta s Adinou o perfekní atmošku a žraso.
Občas ale také nefoukalo, takže se vymýšlel jiný program. Hlavním cílem výletu určitě bylo zdokonalit jízdu, skoky a triky na kitu vodě, ale také začít se připravovat na zimní sezonu. Skicrossař Radim Palán musel pořádně rehabilitovat (report zde) a také Mondie i taky pěkně mákla. Takže ranní běhání podél pláže, šnorchlování a turistické výletování bylo pro zimní přípravu ideální. Řídit auto na Sicílii kde neplatí snad žádná pravidla silničního provozu je také docela makačka, takže také psychická stránka riderů se celkem vyladila.=)
Kiteboarding před bouřkou - Mondie Team - zimaaa Sicílie
Monika Žďárková - kiteboard sun Kiteloop
Adina a Mondie ty ty ty ty Vojta a kite jumpos
Soustřo bylo supr, spot supr, počasí a team také… takže teď už jen nabrousit hrany, navoskovat lyže/prkna a vzhůru do hor. Sněhová peřina už je téměř připravená!