Dark Snow race Monínec 2013 vyhrál Radim Palán

Druhý ročník nočního sjezdu na kopečku Monínec s přehledem vyhrál náš rider Radim Palán 
Závod se nazývá Dark Snow a letos se ho zúčastnilo 93 závoďáků. Akce to byla pěkná, plná vzrušení (jak z trati, tak z holek z časáku Maxim)…

Na Monínci již po druhé v noci postavili hodně otevřený obřák, nebo chcete-li hodně zavřený sjezd s jedním skůčkem. Trať stavěl pan Aleš Krýzl, byla dlouhá přes jednu minutu a jezdilo se na ní průměrnou rychlostí 70km/h.

Radim Palán - lyžař vítěz Radim Palán - sjezd lyze

Dark snow sjezd se jel na jedno kolo, plus kdo chtěl, mohl si dokoupit jednu opravnou jízdu. Z prvního kola se vybrali 4 nejrychlejší muži a dvě nej ženy, kteří postoupili do finále. 

V prvním kole i přes téměř poslední startovní číslo dominoval náš dropit.cz rider Ráďas a zajistil si tak postup do finále. S ním tam postoupil také vítěz loňského ročníku Petr Suchánek, úspěšný jezdec závodů Masters Petr Mudra a Adam Císař (v opravkách nikdo s finalisty nezahýbal).
 
V ženách první kolo vyhrála Markéta Karlová a s ní se do finále dostala také Renáta Radová.
 
Také ve finále nadělil skicrossař Radim Palán druhému přes jednu vteřinu a ještě si vylepšil svůj čas i průměrnou rychlost z prvního kola. Proto zaslouženě vyhrál.  Druhý skončil Petr Mudra a třetí Adam Císař. Loňský sympatický vítěz Petr Suchánek cílem proletěl po zádech, když se nevešel do poslední dost zavřené brány a skončil na bramborovém místě.
 
V ženách vyhrála Markéta Karlová a druhá skončila Renáta Radová.
Radim Palán - rozhovor TV vitezka rozhovor
Ráďas: „O závodu jsem se dozvěděl od kamaráda, bývalého skicrossaře, Martina Kubáta 3 dny předem. Doslova na poslední chvíli jsem se rozhodl zúčastnit, i když mi nebylo moc dobře. Sklouznout se po svahu je ale vždy lepší než se válet sám v pelechu! =) Letos jsem ve velkých branách ještě nejel, tak to byla také zkouška kolene. Ani kombošku jsem tak narychlo nesehnal, proto jsem vyklepal neopran a vzhuru na kopec! =D Nakonec z toho byl hezký závod a svižný sjezd na dobré trati s fajn lidma, které jsem ani netušil, že bych tam mohl potkat. Vítězství mě potěšilo, ale byla to jen taková malá třešnička na dortu. Příjemný páteční večer na sněhu. Všem doporučuju příští ročník! ;)“
Vitezové Dark Snow 2013 Vitezky Dark Snow 2013
Ráďasovi gratulujeme a je dobře, že jeho koleno už zase dává pecky!