Wakeboard - první kolo Mystic Wake Czech Cupu - Stráž pod Ralskem

Jako každým rokem proběhlo na Vodní nádrži Horka ve Stráži pod Ralskem první kolo Českého poháru Mystic Wake Cup. Jezdilo se, skákalo se, padalo se, plavalo se a trošku také topilo... a když to všichni ve zdraví přežili tak se to také parádně zapilo…  bylo to stylové zahájení wakové sezony.

Na wakeboardový závod se sjela spousta špičkových riderů z čech a okolí. Vyhodnotit nejlepší wakeboardisty, wakeboardistky, wakeskatery a wakeskaterky měla za úkol porota v sestavě Jakub Přadka, Michal Ptáček, Hanka Vojtašíková, Dalibor Šmahal, Jan Krejbich a Petr Balgar a neměla to vůbec snadné.

Marek Murphy Zach, Petr Balgis Balgar, Tomáš Jadrný, Petra Kocurová… to je pouze pár jmen z pekelně nabité startovní listiny. O konkurenci bylo solidně postaráno. Nic nebylo jasné do posledního odjetého kola.                        
Wakeboard Wakeboard
Monika Zdarkova Wakeboard Wakeboard
Nakonec si s tím porota poradila a vše dopadlo takto:

Wakeskate ženy

1. Jana Cibochová 25b
2. Sandra Rotshová 15b

Wakeskate muži

1. Jakub Přadka 66b
2. Bogdan Kornas 42b
3. Dominik Matýsek 38b

Wakeboard ženy

1. Kateřina Yanová 65b
2. Vendula Roháčová 62b
3. Aneta Hanesová 58b

Wakeboard muži

1. Petr Balgar 84b
2. Tomáš Jadrný 82b
3. Jan Krejbich 80b

O skvělou atmosféru celého Mystic wake cupu se staral místní speaker „Kayak“, který veškerý komentář wakeboardového závodu odrapoval - respectaaa. Po první hodině jeho skvělé show spousta lidí nevěřila svým očím a uším, co to ten kluk předvádí. Skvělé výkony a jeho sérky přilákaly k vodě spousty diváků tak bylo o atmosféru postaráno (světový pohár hadr;)).

Wakeboard DJ Wakeboard crash
Wakeboard duo Wakeboard
Po vyhlášení nejlepších závodníků a zakončení celého Mystic Wake cupu to na vodě neskončilo. Následovala  večerní wejkovačka, která stála opravdu za to. Nervy opadly, hladinka byla jako zrcadlo, nad hlavou kynuly červánky a o vodu se odrážely blesky fotografů. Z večerního jezdění se nakonec stala velká fotosassion. Pro ridery to byl skvělý trénink, při kterém si někteří překonali své hranice a skočili své nové best triky.  A fotografové, kteří kroužili na člunu kolem dokola, si také přišli na své (wakeboardistky mají malebné pozadí;)).
 
Kdo nejezdil na vodě, šel pojezdit do místí skatehall na biky, skatey, koloběžky… kdo nešel do skatehall, šel na výbornou zmrzlinu, kde si mohl vybrat dle svého gusta. Ať už čabajkovou, svíčkovou, nebo třeba i fernetovou ;op …. A kdo ani nejezdil, ani nešel do skatehall a ani si nenacpával pupek zmrzlinou, šel na bar…a lil a pařil…
After party se jako vždy rozjela ve velkém stylu. Slavilo se, tančilo, pilo… a v pozdních hodinách se zpívalo, šmikaly se vlasy, dávaly facky a také se pár účastníků vykoupalo (někteří dobrovolně na Adama, no a někteří  úplně dobrovolně ne ;D)
Wakeboard Wakeboard
Wakeboard party Wakeboard cut
Poděkování  samozřejmě patří hlavnímu sponzorovi MYSTIC a dalším např. PANDA SPORT, STAROPRAMEN,  LIGUID FORCE, EXPLOMAX ENERGI DRINK, MISULTIN ZONE a mediálnímu partnerovi EVROPA 2, kteří celý tento závod podpořili a dodali skvělé ceny pro best ridery.
Za fotky děkujeme fotografovi z Freestylezoo.net Mirkovi Páskovi!;)
 
Letošní  Mystic wake cup ve Stráži se víc než vydařil a ne jen wakeboardisti, ale sposta dalších nadšenců se zúčastnili i následujícího  2. kole Českého poháru WAKEBOARD  A WAKESKATE OPEN 2012 na Hlučínském jezeře, který se uskutečníl o dva týdny později.
Report z něj bude následovat v nejbližších dnech - čekujte ho, rodí se nám nová waková hvězdička totiž!