Wakeboard - druhé kolo Mystic Wake Czech Cupu - Hlučín

Jakmile všichni nabrali novou sílu po wakeboardovém závodě ve Stráži pod Ralskem, už tu byl 2. závod Českého poháru WAKEBOARD & WAKESKATE OPEN 2012 tentokrát na druhém konci republiky - na Ostravském Hlučíně. A tam se teda děly věci...

Stejně jako na wakeboardové závody do Stráže pod Ralskem, tak i na Hlučín přijelo mezi sebou soupeřit spoustu skvělých závodníků.
Opět se soutěžilo se ve třech kategoriích: WAKEBOARD ŽENY, WAKEBOARD MUŽI a WAKESKATE. Ze začátku počasí moc nepřálo a tak se oblékaly neopreny a někdo pil rum... ve vzduchu byl cítit sníh… Jakmile však holky odjely finálové kolo, vysvitlo sluníčko a závod nabral opět tu správnou letní atmosféru.

Monika Žďárková - wakeboard jump Jakub Přádka - wakeskate
Wakeboard Hlucin Wakeboard Hlucin

Místním borcům na vleku patří velké díky za organizaci záchranného člunu, který byl naprosto všude tam, kde ho bylo třeba. Sbíral popadané jumpery, kterým jejich skok z kickeru zrovna moc nevyšel. A to stále dokola.

Wakeboard Hlucin Wakeboard Hlucin - porota
Wakeboard Hlucin - Petra Kocurová Wakeboard Hlucin
Také publikum na Hlučínském břehu bylo skvělé. Fandilo se ve velkém, což závodníkům pomáhalo zajet jejich nejlepší jízdy. Závodu se zúčastnila spousta profi fotografů jako např. Milan HašekMystic fotograf, Petr Lukáč a fotograf Martin Přidal (4wake.cz), kteří na vodě zachytili opravdu pěkné kousky a jejichž fotky zde publikujeme.
Nakonec porota v sestavení Michala Urbana, Dalibora Šmahela a Hanky Vojtašíkové rozhodla takto:
 
Wakeboard ženy:
1. Petra Kocurová  49
2. Vendula Roháčová  43
3. Aneta Hanesová  37
Wakeboard muži:
1. Tomáš Jadrný  93
2. Pavel Zátopek 78
3. Vojtěch Krčmář  74
Wakeskate muži:
1. Patrik Hanes  53
2. Bogdan Kornas  42
3. Jakub Přadka  41
Wakeboard Hlucin - ženy Wakeboard Hlucin - top muži
Wakeboard Hlucin - wakeskate Wakeboard Hlucin - zázemí
U diváků to na celé čáře určitě vyhrála Mystic závodnice Monika „Mondie“ Žďárková. Byl to teprve její druhý závod a už skončila ve waku žen na 4. místě. Krásné transfery a meeeegadlouhé raley (viz. úvodní fotka)… a když crash tak pořádný! Parádní „narvistyl“ jízdy, kvůli kterému je tento sport pro diváky tak atraktivní. 
Uvidíme jak si Mondie poradí s dalšími závody, ale objev roku má už podle nás zajištěn.
 
Monika Žďárková - objev roku wakeboard Wakeboard Hlucin - Mondie transfer
Po vyhlášení výsledků následovala After party, která se opět rozjela ve velkém stylu. A když všechny z párty v ranních hodinách vyhodili, nic si z toho nedělali. Celá parta se s lahvinkama, longboardama a hudbou přesunula k vleku a tam mohla after pokračovat až do rozbřesku.
 
Všichni zúčastnění určitě nelitují, zažili skvělou akci ve dne i v noci. 
Dále je na programu 3. závod Českého poháru a 20. výročí provozu vleku na Těrlické přehradě. Je to také zároveň Mistrovství České republiky Wakeboard & Wakeskate OPEN.
 
Těšte se na report.