Snowkite - Mondie v Turecku

Pro dropit.cz riderku Mondie zimní sezóna stále nekončí. Jen co byla zakončena skicrossová sezona posledním závodem ve Velkém Meziříčí, sbalila draka a vyrazila za větrem. Cesta to byla dlouhá, ale dost rychlá... =) Jelikož u nás toho sněhu na polích a horách už moc není, zamířila si to s partou daleko na jih. Přes vysoké Rumunské hory, doletěli až do Turecka...

Nejeli však dolů k moři, ale naopak nahoru až na vrchol sopky Erciyes.
Na letišti 15 stupňů a na Erciyes krásných 10. Vítr ideálních 7m/s, sněhu mraky, velmi rozsáhlý spot. Perfektní podmínky pro snowkiting.

Snowkite turecko dropit.cz Mondie a Mia Turecko

První den Mondie pojala jako rozjížďkový a prohlídkový. Jezdilo se celý den a jakmile zapadlo slunce za sopku, stačilo jen sbalit draka a udělat 3 kroky do hotýlku. Hotel Eis je totiž přímo na spotu, což je pro všechny snowkiťáky ideální.

Druhý den byl „BIG DAY“ – slunce, vítr… a tak se parta rozhodla vyjet na tzv. „back country“ – výlet na kitech kolem sopky. Ze za čátku moc nefoukalo, tak si parta dala asi dvouhodinový výšlap a pak freeridem údolím dolů. Za pár pak rozbalili draky a kitovali až do večera.
Snowkite turecko Snowkite turecko sopka
Díky měkčímu sněhu se skákalo jako do peřinky. Mondie si začala dávat i vyšší skoky s grabem, nakonec zkusila i ralye, ale to ji tak vyškolilo, až to zabořila hlavou do sněhu, sedřela si obličej a odrazila nožky.
Škoda, mít Mondie zrovna po boku Marka "Murphiho" Zacha", ralye by bývalo dopadlo určitě lépe.
S Murphym se na Ercyes minula a tak byla odkázána na tzv. samo výuku. A tak se Mondie po pár drsných crashech rozhodla, že si ralye nechá až na trénink z vody. 
Snowkite turecko Mondie Snowkite turecko výšlap
Tento spot všem kitákům vřele doporučujeme!

V pátek v Turecku partu potkala velká vichřice a odvála je až do Bulharska.

 
Tam bylo počasí, ubytko i spot úplně něco jiného. Teplota se za celé dva dny nevyšplhala nad nulu. Vítr fučel fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu od rána až do večera. V sobotu ráno se parta vydala společně na spot Vitoša, který byl až úplně na nejvyšším bodě hory. Byla to obrovská návětrná plošina. Za hezkého počasí určitě parádní spot. Mondie s ostatními se rozhodli pro výstup na spot i přes nepříznivé počasí. Cesta byla strastiplná, ale nakonec na spot dorazili a chvilku si i zakitovali.
Snowkite turecko kite Snowkite turecko Monika Zdarkova
Později byla viditelnost tak špatná, že se rozhodli pro cestu zpět a nakonec došlo i k tomu, čeho se všichni báli. Ztratili se a vůbec netušili kde se na nacházejí. Naštěstí narazili na pocestného bulharského skialpinistu, který je bezpečně dovedl do města Sofie.
 
Je patrné, že snowkiting ve spojitosti s vysokými horami je nevyzpytatelný a může se při něm přihodit cokoli… z krásného slunečného dne může být hned bílé peklo.
 
Jednalo se patrně o poslední letošní snowkiting a teď se sezona přehoupne do vody.
  Mia a Mondie Snowkite turecko

Dole je nejnovější videjko od mistra Murphyho právě z tohoto tureckého spotu.