Bike - První Peklák DH Race!

Na sjezdovce stylově nazývané Peklák v České Třebové se podařilo uspořádat první bikové závody v DHčku. I když přes noc spadlo 10,3mm srážek byly veeelice vydařené - až nečekaně moc. Zkušené ridery nic neodradilo a dorazili na kopec trochu zahrotit. Také diváci si přišli na své - skoky, rychlost i nebezpečné pády ve vcelku vostrém sjezdu...

bike DH Peklák bike DH Peklák

Sešlo se zde přes 40 závodníků, kteří si to rozdali na dvou černých tratích, které byly hodně okořeněné bahnem a mokrými kořeny a skoro každý rider neustál aspoň jednu z 2 jízd na nejtěžší DH1 lajně, takže diváci se měli na co dívat a bikeři s čím zápasit! 
Diváků dorazilo, podle vlekařů, okolo tří set, takže atmosféra na trati byla neuvěřitelná! Za každou druhou zatáčkou jezdce „hecovala“ spousta lidí a všude se to hemžilo blesky od lačných fotografů. A že se některé fotky povedly!

bike DH Peklák bike DH Peklák sjezd
bike DH Peklák - Matěj Mrstný bike DH Peklák - skok

Na vítěze čekali hadry od WOOX, trofeje ukořistěné ze stavby tratě a poukazy na „kéru“ od TATOO SHORTY. Motivace tedy byla řádná a bikeři dupali od startu až do cíle. 

1. místo Dan Derunov za DEVOSS TEAM 
2. dělené místo díky totožnému součtu z obou tratí si rozdělili Matěj Mrštný za PEKLÁK CREW a DROPIT.cz a Tomáš Vohralík za FSR.  
3. místo Michael Derunov za DEVOSS TEAM 
4. místo Vojta Roušavý za MONDRAKER, E13, 661, KATMAR RACING TEAM.
bike DH Peklák - vítězové bike DH Peklák - jump
bike DH Peklák - sponzor bike DH Peklák - sponzor 2
Komu nevyšel, závod, i když z pohledu běžného jezdce byl úspěch vůbec dokončit bez zranění, mohl si ještě udělat zářez na, asi pro diváky nejatraktivnější disciplíně dne, kterou  byl SKOK DALEKÝ na „paleťáku“ pojmenovaném Můstek. No a jelikož se dopadá do prudké části sjezdovky, dá se to natáhnout, jak jen vám srdíčko dovolí. Zde nadešel čas Vojty Roušavého (mistr republiky v žácích), který natáhnul absolutně neuvěřitelně nejdelší průůůlet 20,85m dlouhý!!! Okamžitě mu vytrysknul úsměv na tváři, když byl oceněn za největšího zabijáka v této disciplíně a zahanbil tak mnohem starší ridery, kteří neměli srdce poslat kolo takhle daleko.
bike DH Peklák - skok daleký bike DH Peklák - vítěz skoku dalekého
bike DH Peklák bike DH Peklák - lávka
Na příští rok se chystají ještě mnohá vylepšení bikeparku na Pekláku. Doporučujeme proto všem vyznavačům DH a FR, ať dorazí otestovat tento nový skvělý park!
Kompletní výsledky jsou ke stažení tady: http://www.peklak.cz/