Ore Mountains Rock & Roll Desperate Enduro Race

Během zoufalého čekání na příchod bílého zlata se dropit.cz riders oddávají kromě wakeboardu taky krutopřísnému bikingu :-) O minulém víkendu jsme teda vyrazili na závod ze série Krušnohorského Endura a sice na náš oblíbený Bouřňák!

Ore Mountains Rock & Roll Desperate Enduro Race je MTB závod, kde je 6 měřených downhillových etap nebo chcete-li Rally terminologií "RZ", oproti klasickému sjezdu je ale jeden podstatný rozdíl: mezi erzetami se dopravujete hezky na svéme biku :-) neboli slovy klasika "You can't call it freeriding if you need a lift ticket." Suma Sumárum borci závodníci během závodu nastoupali 1 400 vejškovejch metrů a nasjezdovali 1 800 m a to na 35 Km, přičemž jak už jsem zmínil, měřené jsou pouze DH erzety. Je to zajímavá kombinace technického ježdění a super fyzičky, tak by možná nebylo od věci popřemýšlet i o zimní verzi :-) Závod je jen pro zvané a tak se na start dostavilo 30 borců.

První se jel "Hrobskej" trail, což je na úvod poměrně plynulej a nenáročnej trail, až na menší dvoják s odjezdem do nepříjemné zatáčky mezi stromy a přejezd po kmeni přes rokli. Poté decentní výšlap kolem větrníků zpět na Bouřňák. Druhý trail byl kombinací staré známé "Fanyho" FR trati a nového "Slizouna", tedy nejprve zatěžkávací zkouška vašich brzd a potom odkloněnej traverz (proto slizoun) zakončenej menším dropem ze skály s WC odjezdem :-) Před třetím trailem čekal všechny výšlap na Pramenáč a potom starý známý "Vitish" trail tedy nejdelší trať plná skoků. Po Vitishi následoval "Heavy Metal" a jak název napovídá, nešlo o žádný nova author cup :-), ale pořádný peklo po skále a ve smyku :-) Po Heavy Metalu následoval "T4" trail a na závěr zavzdušňovací "Smaženice" s koncem před hospodou :-) Pro lepší představu se mrkněte na graf nadmořské výšky:

No a jak celé závodění proběhlo? V sobotu se jela prohlídka trati, což znamenalo absolvovat celé martirium výšlapů (naštěstí ve výletním tempu) a ukázat zákeřnosti sjezdů nemístňákům. V neděli ráno se všichni postavili na start prvního trailu, startu se chopila jako první Nejdecká Crew a ta se také postarala o nejlepší výkony. Některé závodníky potrápilo slabé značení tratě a při přejezdech zabloudili. Od pořadatelů máme ale slíbeno, že na příští ročník budou všichni vybaveni slepou mapou a buzolou, takže o tento nedostatek bude postaráno :-) 

Pořadí na prvních pěti místech nakonec dopadlo následovně:

1 100Klasa
2 Šenky
3 Mates
4 200Klasa
5 Štefan

Jediný dropit.cz rider Dub skončil po defektu na "T4" na osmém místě.

Každopádně myslím, že Krušnohorská zvířecí MTB komunita opět ukázala svou pravou tvář :-) 

Více fotek v galerii. Photos by Káťa.