Freeride - Výlet za prašanem a Nightparkem

Náš dropit.cz freeskier Hooi si byl zaprášit a polítat si v rakouském Saalbachu. A jak mu to všecko nakonec vyšlo?
"Předpověď nám slibovala jak prašanovou nadílku, tak i příděl minimálně jednodenního slunka - trip směr neprobádané středisko Saalbach Hinterglem mohl začít."

Plánování cesty bylo jednoduchý - co nejrychlejc a vyhnout se rakouský dálnici. Takže padla volba na osvědčenou cestu přes Mnichov, pokračovat směr Salzburg a německo-rakouskou hranici překročit po státovce. Krásná 6 hodinová cesta s mnoha veselými přestávkami a byli jsme v oblasti rakouského jezera Zell am See. Ubytování u postaršího páru, vlastnícího chatu na samotě s kravínem nevěštilo velké pochopení k divokým nocím s nehladkým průběhem, o čemž jsme se přesvědčili po final goodbye party, kdy nás ráno přivítala zaházená auta od frézy a Děda se zabijáckym pohledem. 

Jak nám Norští experti přes počací předpovídali, tak se i stalo. Hned první den azuro, jel jsem prozkoumat zdejší vyhlášený snowpark s přívlastkem Nightpark, což byl také jeden z faktorů pro výběr zdejšího střediska. Plány to byly hezký, prvně v životě vyzkoušet noční ježdění ve snowparku, který je na to přímo stavěný, žádný noční hledání překážek jako v jiných střediscích, kde Vám osvětluje překážku, v horším případě skok 20 metrů vzdálená lampa, a podat zážitky a fotky z této zkušenosti. Skutečnost ale byla jiná. Park v režimu výstavba, už se na tom pracuje, čekáme ještě na víc sněhu, předpověď nám nepřeje, nebyl ideální. Pro mě, jako vyznavače krásně šejplýho parku, hromadou skoků a železa, to bylo zklamání, ale ... Byl tu den druhý a ranní přivítání zaházených aut tentokrát ne od Dědy, ale od čertsvýho 50 centrimetrovýho prašánku. 

Důležitou součástí výbavy pro následující dny byla mapa střediska. Hledání nejrůznějsích cest pod lanovkama, mezi sjezdovkama či vykolíkovaných doporučených tras bylo naší každodenní náplní. Občas jste narazili na další milovníky volnosti, občas na spadlý strom nad vaší lyží (následnej kotrmelec do neznáma) občas taky na slušnej převis či přírodní polet. Možností bylo vážně mraky a čerstvýho powderu taky. Jak už jsem ale říkal, moje lyžařský srdce bije po snowparcích a proto bych tři dny v prašanu zktátil na jeden a ty dva strávil na playgroundu. Prašan je krásná věc, ale jel jsem tam s jiným cílem. Jak jsme už ale tolikrát v lyžařským životě poznali - vyšší moc neovlivníme a proto užívejme jakýkoli každý den na horách !!!  

Středisko Saalbach Hinterglemm (www.saalbach.com) určitě za návštěvu stojí, z naší republiky není daleko a dobře si zde zajezdí i Vaše přítelkyně, když Vy zrovna budete ve snowparku bo někde mimo vyznačený cesty !!! Musím se sem vrátit a přivézt Vám záběry z Nightparku !!!