Bobcross – ano, BOBCROSS! a jeho poprvé v ČR

Dropit.cz team se tentokrát zúčastnil velmi netradičních závodů. Do Valašského ski areálu Karolínka, se sjelo přes 60 závodníků, kteří si s sebou tentokrát nedovezli lyže, hůlky, ani prkna, ale plastové BOBY!
Tentokrát se tu totiž nezávodilo ve skicrossu, ale v Bobcrossu!

A byla to podívaná všech podívaných…
Místní šejpr pod patronací agentury ReklamaRoznov.cz připravil pro boby zkrácenou crossovou trať, s několika klopenýma zatáčkama a se dvěma skoky, na kterých si všichni bobcrossaři dávali pěkně na prďous.

Bobcross crash Bobcross 2013
Bobcross Plakát Bobcross Radim Palán

Start, trať, systém i počet závodníků na trati loket na loket korespondoval s klasickými závody ve skicrossu, či snowboardcrossu (4 závodníci, 2 rychlejší postupují dále atd…). Pravidel moc nebylo, boby si mohl každý za „pajdu“ půjčit přímo na místě a šup hezky pěšmo nahoru na start. Jelo se bez kvalifikace náhodně nalosovaným pavoukem hned úplně od začátku.

Dropit.cz team jeli reprezentovat Ráďas s Mondie a snažili se neudělat ostudu dropiťáckému tvrzení, že jeho jezdci jsou doma v prašanu, ve snowparku, ve čtyřech v ledovém korytu, sami při rychlostním závodě, na lyžích, na prkně nebo třeba i na BOBECH! Ostudu rozhodně neudělali a dařilo se jim panparádně! =)
Bobcross Monika Žďárková Bobcross skok
Bobcross Karolinka Bobcross Karolinka Radim Palan
Ráďas, jak je již zvykem, všem vždy ustřelil na startu a pak děj se vůle sněžných bohů (bobů). Postupoval hladce z prvních pozic, až do semifinále, kde na milivteřinu zaváhal a po těžké klopené zatáčce, kdy se většina bobcrossařů musela ze svých vozítek zvednout, nasedl na druhou stranu bobů a ztrátu už nedohnal.
Byl tedy odšoupnut do malého finále, které vyhrál a umístil se na solidním pátém místě.
 
Za to Mondie… ta to tentokrát natřela jak desítkám borců, tak slušnému počtu slušivých dam. Mondie se díky svému neuvěřitelnému boostu ve finálové rovince dostala až do závěrečného superfinále, ve kterém ji o prsíčka uteklo první místo a tak dojela stříbrná… a všem frajírkům vytřela zrak! =)
Bobcross Start Bobcross Heat Karolínka 2013
Bobcross Karolínka Race Bobcross monstr =)
Pak už se jen slavilo, vyhlašovalo, oceňovalo a po valašsku šampáňovalo prý až do brzkých ranních hodin.
 
1. skončil Ondřej Kovanda ze Ski Soláň Adrenalin Teamu, 2. naše Monika Žďárková, 3. blonďatý Patrik Bolf, 4. Barunka Španihelová a 5. dropit.cz rider Radim Palán.
 
První ročník bobcrossu v Karolínce se velmi vydařil. Bavili se jak závodníci, tak i diváci, kterých na kopec dorazil rekordní počet. Tento sport má budoucnost a krásné na něm je, že i přes to, jak tvrdý může být, mohou si závodit ženský, který nemaj bobky, s chlapama pěkně dokupy a většinou to jsou chlapi co zapláčou... jak také potvrdilo pořadí na prvních místech letos.
 
Všem tuto akci doporučujeme a děkujeme pořádající agentuře ReklamaRoznov.cz  v čele s Radkem Kolmačkou. ReklamaRoznov.cz zajistila skvělou trať, počasí, zábavu, kvalitní jezdce a hodnotné ceny od sponzorů. Za zmínky určitě stojí poukazy na večeře v Rožnonvě pod Radhoštěm v restauraci Rožnovský Rynek, kde skvěle vaří v perfektní Valašské atmosféře s milou obsluhou.
Bobcross dropit.cz riders Radas a Mondie Bobcross Vyhlášení Radim Palan
Bobcross Karolinka Vítězové Bobcross Dropitáci

Fotky jsou od Visual-studio.cz za což mu děkujem a videjko doplníme brzy!
 

Za rok se bude akce určitě zase opakovat, tak budeme informovat a těšit se na zbobycrossování se i s Vámi, až do modra! ;)